CHLEBAK

Ciekawostki i nowinki internetowe, portale społecznościowe, wiadomości z kraju, ze świata i lokalne …
A oto: wszystko to marność i pogoń za wiatrem! Z niczego nie ma pożytku pod słońcem.
W postanowieniu noworocznym na 2015 rok uwzględniłam obok zadbania o swoje zdrowie, także zwolnić tempo życia, przyjrzeć się wirującym dniom oczami widza, wyluzować się …
Oto, co ja uznałem za dobre: że piękną jest rzeczą jeść i pić, i szczęścia zażywać przy swojej pracy, którą się człowiek trudzi pod słońcem, jak długo się liczy dni jego życia, których mu Bóg użyczył ; bo to tylko jest mu dane.
I tak za sprawą Koheleta … kupiłam sobie nowy chlebak.
Stary służył mi bardzo, bardzo długo, bo ponad 30 lat. Wprost nie do wiary, że tak się zestarzał, a był oczkiem w głowie w mojej kuchni. Od wielu lat ja i moje córki szukałyśmy takiego samego, ale niestety nigdzie takiego nie było … nawet w Internecie. Miał wysuwaną deseczkę spod spodu, na wierzchu schowek na papier śniadaniowy. Na początku miał chowaną żaluzję, ale gdy się zepsuła małżonek zrobił ją na zawiasy. Nawet to było lepsze rozwiązanie od oryginalnego.

17.01.2015 008
17.01.2015 005

W końcu zdecydowałam, że kupię podobny. Przeszłam wszystkie możliwe radomskie sklepy, przejrzałam cały Intrenet i zdecydowałam się kupić w E.Leclerc model z firmy „Forest” z Gorlic. Jednak to nie jest ten, do którego tak się przyzwyczaiłam. Ale kupiłam, zwracać nie będę. Może go polubię i też będzie mi tak długo służył, jak ten stary.
17.01.2015 003

17.01.2015 002